سیستم های سقف‌ کاذب Kplus

معرفی و ویژگی های انواع سقف کاذب کی پلاس

سقف های کاذب به عنوان مکمل سقف های اصلی در معماری داخلی سازه ها استفاده می شوند و روشی برای پوشش سقف اصلی طبقه هستند. به این صورت که ابتدا در سراسر فضا سازه ای فلزی به عنوان بستر به سقف اصلی ساختمان متصل می شود و صفحات روکشدار گچی بر این بستر قرار می گیرد. روش های اتصال این سازه فلزی به سقف اصلی ساختمان، و همچنین اشکال و طرح های این سازه فلزی با توجه به شرایط و نیاز محیط انتخاب می شود. یک ساختار سقف کاذب استاندارد، مزیت و فرصت های فراوانی را در اختیار طراح، اجرا کننده و استفاده کننده فضا قرار میدهد.
محصولات و ساختارهای مرتبط با سقف کاذب در شرکت Kplus در دو دسته کلی “سقف‌ کاذب یکپارچه Kplus” و “سقف کاذب مشبک Kplus” ارائه می شوند. این دو نوع سقف کاذب در مزیت های اصلی اشتراک دارند، اما با توجه به مشخصات مورد نیاز طرح و رویه هایی که در سقف کاذب استفاده می شوند می توانند ویژگی های متفاوتی به ساختمان اضافه کنند. با مراجعه به هر بخش می توانید به شرح و جزئیات فنی به همراه کاتالوگ های سقف های کاذب Kplus دسترسی داشته باشید

سقف های کاذب یکپارچه Kplus

سقف های کاذب یکپارچه Kplus معرف انواع مختلف ساختارهای سبکی از سقف های یکپارچه Kplus هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند.
این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک (متصل به سقف اصلی) بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چندلایه، به وسیله پیچ مخصوص بروی آنها نصب می شوند.
درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی (بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک) می باشد.
فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.
از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب Kplus میتوان به انعطاف معماری بالا و ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) و عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقفهای کاذب با مصالح بنایی) اشاره نمود.

سقف های کاذب مشبک Kplus

از شبکه سازه های سپری و تایل های سقفی تشکیل می شوند. شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم، به سقف اصلی متصل گردیده و تایل ها به صورت وزنی درون این شبکه قرار می گیرند.فضای خالی پشت سقف های کاذب ، امکان استفاده از انواع مواد عایق را فراهم نموده و بدین ترتیب می توان به مشخصات عملکردی صوتی یا حرارتی دست یافت. ویژگی های مثبت فراوان این نوع سقف های کاذب باعث گسترش استفاده از آن در فضاهای اداری، تجاری، درمانی، آموزشی و ورزشی شده است.
این نوع سقف را میتوان به تنهایی یا در ترکیب با سقف کاذب یکپارچه Kplus اجرا نمود. از مزایای سقف کاذب مشبک Kplus می توان به نصب سریع و آسان، ظاهر زیبا، دسترسی آسان به فضای تاسیساتی، حذف عملیات رنگ آمیزی، تعمیر و نگهداری آسان و فراهم آوردن امکان تنظیم شرایط آکوستیکی محیط اشاره کرد.

نصب سقف کاذب و اهمیت اجرای اصولی :

با اینکه کیفیت و مزایای نصب سقف کاذب Kplus نتیجه طراحی صحیح و بهینه، و مواد اولیه مرغوب است اما بدون شک این نصابان آموزش دیده هستند که می توانند نصب سقف کاذب Kplus را مطابق اصول و به درستی انجام دهند و شما را از مزایای آن بهره مند کنند.
شرکت Kplus به صورت دوره ای اقدام به آموزش نصابین مجرب می نمایید و در سامانه خدمات Kplus برای هموطنانی که قصد استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک نظیر سقف کاذب را دارند، این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنند، و از مزیت نصابین مورد تایید، و محصولات اصلی شرکت kplus برای اجرای پروژه بهره مند شوند. نصاب های مورد تایید kplus سیستم ها و محصولات Kplus را می شناسند، ملزم به استفاده از محصولات اصلی شرکت Kplus در پروژه ها هستند و می توانند به درستی و حداقل زمان طرح مورد نظرتان را اجرا کنند.